הרובד הרוחני
הרובד השכלי
הרובד ההתנהגותי
הרובד הערכי
הרובד האנרגטי
הדלקה וכיבוי של שכבות נוספות
צ'אקרות
פירמידת מאסלו
 • בציר האנכי מודל הסילבר אייס מקביל גם לסולם הצ'אקרות וגם לסולם מסלאו - לחצו למטה להצגת השכבות
 • הצאקרות והסילבר אייס

  התורות המזרחיות מציגות מרכזים אנרגטיים המצויים בגוף האדם ואחראים על תפקוד הגוף והנפש (צ'אקרות). הצ'אקרות מסודרות בסולם היררכי, מהפיזיולוגי לרוחני: מצ'אקרת הבסיס – הקיום ועד צ'אקרת הכתר – התובנה הרוחנית. ה-SILVER ACE רואה במקדמים מרכזי אנרגיה כמו נקודות הצ'אקרה. כל מקדם הינו מרכז אנרגיה האחראי על כישור, ועוסק בזרימת אנרגיה נכונה ובמניעת חסימות אנרגטיות. קראו עוד

  קרא עוד...

 • פירמידת מסלאו והסילבר אייס

  תאוריית הצרכים של מאסלו מניחה כי קיימים צרכים המניעים אנשים לפעולה, כדי לממש צרכים רוחניים ונעלים יותר של "העצמי" חייבים קודם להתמלא הצרכים המצויים בבסיס הפירמידה. כאשר צורך סופק, האדם יפעל לסיפוק הצורך הבא במעלה, לכן צורך הוא סופי ופועל מהחוץ פנימה. הציר האנכי במודל SILVER ACE עוסק, מלבד בסולם הצרכים, באנרגיות האנושיות. עוצמתה של האנרגיה האנושית מתבטאת בתשוקה אנושית אינסופית הפועלת מהאדם החוצה. התשוקה, על פי המודל, היא המנוע האנרגטי המרכזי להוצאת הכישורים הפוטנציאליים מן הכוח אל הפועל קראו עוד

  קרא עוד...

 • הרובד הרוחני

  מייצג את השאיפות והכוחות להגשמה עצמית.

 • הרובד השכלי

  מאפיינים שכליים, דרכי חשיבה, עיבודי מידע ותהליכים מנטאליים וחשיבתיים. לא מדובר בהכרח רק בחשיבה שכלית רציונאלית לוגית אלא גם בחשיבת הלב, האינטואיציה,האמנות והיצירה.

 • הרובד ההתנהגותי

  מייצג את תחומי העשייה והביצוע, ציר ההתנהגות נע בין הכאוס והשינוי (C.Q),לביןהשיטתיות והיעילות (S.Q). הצלחה ברובד זה באה לידי ביטוי בעשייה.

 • הרובד החברתי

  הרובד הרגשי / חברתי - מייצג את הבגרות והבשלות הרגשית והערכית של האדם. זרימת האנרגיה בו מימין לשמאל, מהצד הרגשי לצד הערכי. נמצאים בו מקדמי האישיות ההכרחיים לקיומה של חברה, משפחה, צוות או כל שיתוף פעולה אחר בין אנשים.

 • הרובד האנרגטי

  הרובד האנרגטי - בסיס המודל ומייצג את האנרגיה לחיים ולהישרדות. הוא אחראי ליצירת האנרגיה, לניהולה, להעצמתה ולמניעת איבודה, כמו גם להזרמתה לכל חלקי המודל.הרובד כולל רק מקדם אחד, ואין בו מאפייני ימין ושמאל.